Rezultate din etapa a 32-a a Ligii Intai

Ocupanta locului doi, Pandurii Targu Jiu, a cedat 2 la 3 acasa cu FC Brasov, dupa ce a ratat un penalty si a jucat mai bine de o jumatate de ora cu un om in minus. Brasovenii au revenit dupa ce au fost condusi 2-1 pe debutul reprizei a doua si au obtinut victoria prin golurile marcate in ultimele minute de Popa si Machado.

Pandurii isi pastreaza in ciuda acestui esec pozitia a doua, dupa ce meciul dintre Petrolul Ploiesti si Astra Giurgiu s-a incheiat 1 la 1.

Echipa lui Cosmin Contra a deschis scorul in prima repriza, dintr-un penalty transformat de Bokila, si a condus pina in minutul 56, cind oaspetii au egalat cu ajutorul lui Ben Youssef.

Cele doua rivale ramin astfel la egalitate de puncte, Astra pe trei si Petrolul pe patru.

Dinamo mai are doar sanse teoretice in lupta pentru un loc de cupele europene, dupa ce a cedat 1 la 4 in deplasare la FC Vaslui si s-a distantat la cinci lungimi de podium.