Rezultate din etapa a 23-a a Ligii 1

Oltenii antrenati de Jerry Gane au invins-o acasa cu 2-0 pe Gaz Metan Medias golurile fiind marcate in prelungiri de 2 fosti jucatori ai Craiovei: Florin Costea si Mihai Roman.Tot cu 2-0 a trecut si Astra de Concordia Chiajna, goluri inscrise de Tembo din penalty si Gaman. Giurgiuvenii au ratat si un penalty prin Fatai imediat dupa pauza, iar Chiajna a jucat in 10 din minutul 54 cand Ghionea a fost eliminat. In fine, Gloria Bistrita a dispus cu 2-1, acasa de Otelul. Galatenii au deschis scorul prin Gabi Paraschiv dar ardelenii antrenati de Nae Manea au revenit prin golurile lui Razvan Radu si Feher. Runda continua duminica cu inca doua meciuri Pandurii – CSMS Iasi de la ora 19:00 si Petrolul – Dinamo de la 21:30.