Real Madrid, eliminată din Cupa Spaniei

Atletico Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Spaniei in dauna rivalei Real Madrid, cu care a remizat 2-2 in deplasare, in mansa secunda a optimilor.

In tur, Atletico a castigat cu 2-0 iar aseara a condus de fiecare data. Fernando Torres a marcat cate un gol in primul minut al fiecarei reprize. Pentru Real Madrid au egalat pe rand Sergio Ramos si Cristiano Ronaldo.

Au fost primele goluri marcate vreodata pe Santiago Bernabeu de Fernando Torres, revenit acasa in decembrie dupa ce nu si-a gasit locul la Chelsea si AC Milan. Crescut de Ateltico Madrid, supranumit ‘el nino” dupa ce a ajuns capitanul echipei la 19 ani , el a marcat 82 de goluri pana in 2007 cand a fost transferat de FC Liverpool.

Revenind la Cupa Spaniei, Atletico va juca in sferturi cu FC Barcelona, care a trecut cu scorul general 9-0 de codasa Elche.