Confidenţialitate


Rațiunea Zilei, de Cătălin Striblea: Tulpina britanică, din ce în ce mai răspândită | VIDEO


Rațiunea Zilei, de Cătălin Striblea: Tulpina britanică, din ce în ce mai răspândită | VIDEO

Oficialitățile din Germania și Franța cred că noua tulpină a virusului va deveni mai răspândită în următoarele săptămâni.

Principalul consultant al guvernului francez în problema pandemiei spune că această tulpină înseamnă în fapt o nouă pandemie și că vaccinarea trebuie să fie mai rapidă.

Nu e clar dacă noua tulpină este mai periculoasă, dar premierul Marii Britanii a spus că ea pare să fie mai mortală.

Și-n România a fost depistat un focar de infecție cu noua variantă a virusului.

Ce urmează ne spune Cătălin Striblea.

Rațiunea Zilei, de Cătălin Striblea, este de luni până vineri pe frecvențele Europa FM în emisiunea Drum cu Prioritate cu Radu Constantinescu, de la 15:25.

O puteți găsi pe www.europafm.ro și sub formă de podcast, accesibil inclusiv în Aplicația Europa FM, iTunes și Spotify, dar și sub formă de episoade video direct pe canalul de YouTube Europa FM.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”