Rapid continuă victoriile în Liga a 2-a

Echipa “alb-vișine” a câștigat derby-ul eșalonului secund, cu UTA Arad.

“Giuleștenii” s-au impus cu 2-0 în partida jucată miercuri pe stadionul din Regie, într-o restanță din etapa a 10-a a Ligii a 2-a.

Echipa antrenată de Daniel Pancu a deschis scorul în minutul 22, prin Sandro Djuric. A doua reușită a venit în minutul 28, când Catalin Hlistei a reluat cu capul în plasă o centrare a lui Sefer.

După 17 runde disputate, Rapid a urcat acum pe locul al 3-lea în clasament, cu 31 de puncte, iar UTA rămâne lidera, cu 32 de puncte.

Pe a doua poziție stă CS Mioveni, iar pe 4 și 5 sunt Turris Turnu Măgurele și Petrolul Ploiești – care se vor întâlni tot miercuri, de la 19:30.

“Alb-vișinii” au marcat 11 goluri în ulimele 3 meciuri, după 5-1 în fața lui CS Mioveni și 4-0 contra celor de la Pandurii Târgu Jiu.