Programul transmisiunilor TV ale Jocurilor Olimpice de Iarnă Soci 2014

În România,Jocurile Olimpice de Iarnă Soci 2014 vor fi transmise de televiziunea publică, pe posturile TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD.

În perioada 7-23 februarie, cele 15 sporturi olimpice vor putea fi urmărite la TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD şi online, pe tvrplus.ro. Postul public a anunţat, miercuri, programul transmisiunilor pentru primele trei zile ale competiţiilor olimpice.

Programul transmisiunilor TVR 1:

Vineri, 7 februarie,

· 18.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, transmisiune directă

· 0.20 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Sâmbătă, 8 februarie,

· 9.00 – Ceremonia de deschidere, comentatori: Alina Alexoi, Sorin Hobana, reluare

· 16.30 – Biatlon masculin 10 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vasile Arhire, transmisiune directă

· 18.20 – Snowboard, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, înregistrare de la TVR 2

· 0.25 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Duminică, 9 februarie,

· 16.30 – Biatlon Feminin 7,5 km sprint, comentatori: Dana Plotogea, Vlad Arhire, transmisiune directă

· 18.20 – Schi alpin M coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, înregistrare de la TVR 2

· 0.10 – Patinaj artistic, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, înregistrare de la TVR 2

Programul transmisiunilor TVR 2:

Vineri, 7 februarie,

· 23.00 – Ceremonia de deschidere – Preluare TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie,

· 10.45 – Snowboard Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

· 12.00 – Schi fond 7,5 KM Feminin– Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

· 16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă

· 20.00 – Patinaj artistic echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă

· 21.15 – Sărituri cu schiurile- Masculin calificări, comentator Sorin Hobana, înregistrare

Duminică, 9 februarie,

· 9.00 – Schi alpin – Masculin coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă

· 12.00 – Schi fond- Masculin 15 km, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

· 17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea-Transmisiune directă – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin -medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă

Programul transmisiunilor TVR 3:

Sâmbătă, 8 februarie

· 13.30 – Patinaj viteză, Masculin, 5000 m, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru; Cătălin Cârnu, transmisiune directă

· 16.30 – Sanie Masculin R1, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

· 18.40 – Sanie Masculin R2, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

· 20.00 – Freestyle Feminin, comentatori: Sorin Hobana, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

Duminică, 9 februarie,

· 11.15 – Snowboard Feminin, Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă

· 13.30 – Patinaj viteză Feminin 3000m, comentatori: Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă

· 16.25 – Sanie Masculin R3, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

· 18.40 – Sanie Masculin R4, Medalie, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

Programul transmisiunilor TVR HD:

Vineri, 7 februarie,

· 18.00 – Ceremonia de deschidere – comentatori: Alina Alexoi şi Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 1

Sâmbătă, 8 februarie,

· 10.45 – Snowboard Masculin – Medalie, comentatori: Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

· 12.00 – Schi fond 7,5 KM Feminin– Medalie, comentatori: Vasile Arhire,sile ntatori: rieCARI FACUTE PANA AZI, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

· 13.30 – Patinaj viteză, Masculin 5000 m, medalie, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3

· 16.30 – Patinaj artistic- Fete- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

· 20.00 – Patinaj artistic echipe Perechi- program liber şi Dans- program scurt, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

Duminică, 9 februarie,

· 9.00 – Schi alpin – Masculin coborâre, comentatori: Monica Bucur, Cristian Mîndru, transmisiune directă, simultan cu TVR 2

· 11.15 – Snowboard, Feminin – medalie, comentatori Cristian Mîndru, Vlad Bucurescu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3

· 13.30 – Patinaj viteză , Feminin – 3000 m, comentatori Cristian Mîndru, Cătălin Cârnu, transmisiune directă, simultan cu TVR 3

· 17.00 – Patinaj artistic echipe Masculin- program liber şi Fete-program liber, comentatori: Alina Alexoi, Marius Negrea, transmisiune directă – Alternativ Sărituri cu schiurile, Masculin -medalie, comentator Sorin Hobana, transmisiune directă, simultan cu TVR 2.