Confidenţialitate


Procurorii care investighează incendiul de la Matei Balș spun că nu au urmărit dacă în salon era un aparat de încălzire


Procurorii care investighează incendiul de la Matei Balș spun că nu au urmărit dacă în salon era un aparat de încălzire

Procurorii care anchetează incendiul de la Matei Balș au declarat în această seară că în acest moment nu se poate dezvălui cauza izbucnirii incendiului. Ipotezele au fost mai multe, dar nu se pot dezvălui deocamdată.

Se pare că a fost un incendiu și 2 explozii ale unor tuburi de oxigen, a declarat unul dintre procurorii de caz.

Procurorul nu a precizat dacă în camera în care a izbucnit incendiul era o aerotermă. De asemenea, el a explicat că au fost ridicate camerele de supraveghere din spital și vor fi analizate imaginile.

”Acesta nu a putut explica de ce un al 5-lea cadavru a fost găsit mult mai târziu, într-o baie. Înaintea noastră au fost acolo echipele de intervenție”, a precizat procurorul de caz.

Unul dintre procurori a precizat că au fost audiate 5 infirmiere și un instalator.

Foto: Inquam/Octav Ganea

 


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”