Confidenţialitate


Prinţul Charles a vizitat astazi pentru prima data orasul Brasov


Deja o prezenţă obişnuită a localităţii Viscri, unde deţine o casă ţărănească, Prinţul Charles a surprins astăzi pe toată lumea cu vizita pe care a facut-o în Braşov.

Venit pentru prima dată în oraşul de la poalele Tâmpei, prinţul a dorit să vadă centrul Braşovului şi cele mai importante obiective turistice de aici. Vizita acestuia a început cu Biserica Neagră şi a continuat cu Prima Şcoală Românească.

La fiecare obiectiv turistic, moştenitorul coroanei britanice şi prietenii acestuia, au avut parte de un tur special.

Prinţul Charles a mers pe jos pe străduţele înguste din centrul Braşovului şi nu s-a ferit să fie fotografiat de trecători.

Charles s-a arătat încântat de arhitectura locului şi de istoria acestuia şi şi-a declarat încă o dată public admiraţia pentru Transilvania şi pentru valorile acesteia.

Prinţul va rămâne în România până la sfârşitul săptămânii şi va petrece aceste zile în diferite localităţi din Braşov şi Covasna.


Ultimele stiri
Vicepremierul Tanczos Barna: „Există în continuare șanse teoretice pentru a rămâne în această coaliție de patru” | AUDIO

Ajutoare de urgenţă în valoare de un milion de lei pentru familiile afectate de incendiul de la Soveja,…

Proiectul care interzice cumulul pensie-salariu la stat, adoptat joi. Dogioiu: „Este doar o mică întârziere” | AUDIO

Liceu din Timișoara, plin de igrasie, închis de PSD. Părinte: „Pereții sunt plini de mucegai, umezeală, praf, cade…

Radu Magdin: „Deci AUR-PSD, no way. Este un bluff frumos. Nu vor forma o guvernare”. Vor întoarce social-democrații…

Ungaria: un medic oncolog din Budapesta a operat pe cord deschis un pacient în mijlocul străzii | AUDIO

Social-democrații ar pregăti un nou „tun legislativ”, avertizează PNL: pregătesc un proiect de lege care prevede exproprieri pentru…

BNR, o nouă strategie privind recuperarea tezaurului de la Moscova. Isărescu: Vom înainta autorităților un memorandum | AUDIO

Avertismentul CNAIR privind existenţa unui portal neautorizat de vânzare a rovinietei | AUDIO

Piața Victoriei. România, într-o zonă de turbulență politică majoră. Invitat este analistul politic Radu Magdin