Primul gol validat datorita tehnologiei Goal-control

In debutul reprizei secunde, arbitrul brazilian Sandro Ricci a validat autogolul portarului Hondurasului, Noel Valladares dupa ce a primit un semnal de la marginea terenului. A urmat o mica gafa: pe tabela a aparut imaginea cu mingea lovind intitial bara si mesajul ”nu a fost gol”, si abia apoi cea cu balonul depasind cativa centimetri linia portii dupa ce a fost deviata de portar. Karim Benezma a marcat celelalte doua goluri ale Frantei.

De mentionat ca Honduras a rezistat pana in minutul 43 cand Palacios a comis penalty si a fost eliminat pentru al doilea galben.

In celalat meci, Elvetia a trecut cu 2-1 de Ecuador, dupa ce a fost condusa la pauza. Seferovici a marcat golul victoriei in al 3-lea minut de prelungiri.