Premier League: Nou-promovata Norwich a învins campioana Manchester City

Norwich a produs, sâmbătă, surpriza etapei a cincea din Premier League.

Cu foarte mulți jucători accidentați, nou-promovata a învins campioana Manchester City, scor 3-2.

McLean și Cantwell au punctat în minutele 18 și 28, însă Aguero a redus din diferență în minutul 45. La cinci minute după pauză, Pukki a reușit al șaselea gol stagional pentru gazde, iar Rodri a redus din diferență cu două minute înainte de final, notează Mediafax.

După cinci runde din Premier League, Liverpool este prima, cu 15 puncte. Echipa lui Klopp este urmată de Manchester City, la cinci lungimi. Sezonul trecut, Manchester City a câștigat campionatul în ultima etapă, acumulând 98 de puncte, cu unul mai mult față de Liverpool.

După cinci partide, Liverpool este prima în Anglia, cu cinci puncte peste Manchester City, lucru care l-a determinat pe antrenorul acesteia din urmă, Pep Guardiola, să glumească pe această temă, având în vedere bătălia teribilă dată în sezonul trecut între cele două formații, până în ultima etapă.

“Felicitări, Liverpool, sunteți campioni. Suntem în septembrie abia. Trebuie să ne recuperăm, să ne antrenăm și să revenim!”, a declarat tehnicianul.