Confidenţialitate


Polițiștii au percheziționat cabana unui primar din județul Suceava după ce și-ar fi amenințat partenera, și pe fiica acesteia, cu un pistol


Polițiștii au percheziționat cabana unui primar din județul Suceava după ce și-ar fi amenințat partenera, și pe fiica acesteia, cu un pistol

Polițiștii au percheziționat cabana unui primar din județul Suceava după ce și-ar fi amenințat partenera – și pe fiica acesteia – cu un pistol. Edilul din comuna Mitocu Dragomirnei, Radu Reziuc, încă nu a ajuns în custodia polițiștilor, scrie presa locală. Femeile susțin că înainte să fie agresate, ar fi fost sechestrate în cabană.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Cele două femei, partenera primarului, și fiica acesteia în vârstă de 19 ani, au depus plângeri la Poliția orașului Salcea, scrie presa locală.

Cele două l-au acuzat pe primarul comunei Mitocu Dragomirnei, Radu Reziu, că le-ar fi sechestrat în cabana deținută de acesta, însă trecută între timp pe numele partenerei. Incidentul ar fi avut loc seara, pe 28 ianuarie.

Acolo cele două ar fi fost amenințate de către edil cu un pistol. Radu Reziuc nu a ajuns la secția de poliție pentru audieri, dar ar fi transmis că nu este în localitate. Când se va întoarce, primarul se va prezenta singur la Poliție, scrie Monitorul de Suceava.

Între timp, polițiștii au percheziționat cabana primarului, cerere admisă de un judecător . Presa locală scrie că oamenii legii au cerut ajutorul pompierilor, care au venit cu o lopată, un detector de metale, dar și câteva furtune pentru a goli iazul de pe proprietate, probabil în căutarea pistolului.

 

 


Ultimele stiri
Un profesor de matematică din județul Argeș a fost reținut după ce ar fi sărutat o elevă în…

Administrația Prezidențială a publicat lista cadourilor pe care le-a primit Nicușor Dan anul trecut | Cel mai scump…

Un nou lot din dosarele finanțistului american, Jeffrey Epstein, a fost publicat | Donad Trump, Bill Gates și…

Alertă în Maramureș: tot mai multe cazuri de rabie la animale domestice și sălbatice, anunță Direcția Sanitar-Veterinară

Trump: „Timpul se scurge” | Statele Unite presează Iranul să renunțe la programele nucleare, înainte de o eventuală…

Comisia Europeană reclamă România la Curtea Europeană de Justiţie pentru că nu a închis şi reabilitat depozitele de…

Impozitul pentru locuințele din Delta Dunării și din Munții Apuseni, redus cu 50%. Guvernul a luat această măsură…

Bacău: Administratorul public al municipiului a fost trimis a doua oară în judecată, într-un dosar de fraudă cu…

Polonia va avea un zid anti-drone. Proiectul se ridică la 3,6 miliarde de euro, fonduri împrumutate prin programul…

O nouă închisoare în țară. Noul sector de deținere aparținând Penitenciarului Mioveni va fi funcțional în curând, după…