Poli Iași – Steaua: 0-2 în Liga 1

Vicecampioana Steaua a învins-o cu 2-0 în deplasare pe CSM Poli Iași, în etapa a 14-a a Ligii 1. Moldovenii au rămas în 10 din minutul 6, când Boiciuc a fost eliminat pentru un faul dur la Ovidiu Popescu, care a ajuns la spital cu tibia fisurată. Golurile au fost marcate apoi de Tamaș în minutul 34 și Dennis Man în minutul 86. Gabi Tamaș a jucat și a marcat, deși finanțatorul Gigi Becali anunțase că îl va sancționa fiindcă a venit la antrenamente mirosind a alcool și a provocat scandaluri în cluburi de noapte, fiind în stare de ebrietate.

Tot duminică, ASA Târgu Mureș a pierdut cu 1-3 acasă în fața lui Gaz Metan Mediaș. Pentru oaspeți au marcat Llullaku de două ori și Eric, iar golul gazdelor a fost reușit de Morar.