Confidenţialitate


Piața Victoriei, cu Tudor Mușat: Accesul la programele de sănătate din spitale, analizat cu expertul în politici de sănătate Vlad Mixich


Piața Victoriei, cu Tudor Mușat: Accesul la programele de sănătate din spitale, analizat cu expertul în politici de sănătate Vlad Mixich

Expertul în politici de sănătate Vlad Mixich vine azi la Europa FM să discutăm despre propunerea ca spitalele private să aibă și ele acces neîngrădit la banii din programele de sănătate.

Ministerul Sănătății spune că e normal ca bolnavii să poată alege, de vreme ce banii urmează pacientul, adică statul va deconta aceeași sumă și la stat și la privat. Nu dă, însă, un răspuns clar la întrebarea dacă la privat se vor plăti niște sume în plus pentru alte servicii.

Despre avantaje și dezavantaje vorbește Vlad Mixich, azi, la 18.15, la Piața Victoriei, cu Tudor Mușat.

https://www.facebook.com/europafmromania/videos/1061162527593716/


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”