Petrolul Ploiesti – Steaua 2-3

Inceput cu intarziere dupa incidente in tribune si torte aruncate in teren, meciul a fost spectaculos. Ros-albastrii au inceput fulminant si in minutul 17 conduceau deja cu 2-0, marcatori Chipciu si Keseru. La primul meci sub conducerea lui Gigi Multescu, lupii galbeni au replicat prin Tamuz, care a reusit o dubla in minutele 28 si 59. Varela a marcat golul decisiv cu 20 de minute inainte de final.

Multescu a spus la final ca echipa antrenata pana acum de Razvan Lucescu este prost pregatita fizic si a acuzat absentele lui Albin si Teixeira, plus plecarea lui Mutu in India.

Steaua ramane lidera in Liga Intai, cu 2 puncte avans fata de CFR Cluj. Astra Giurgiu este a 3-a dupa 2-1 ieri cu Pandurii Tg Jiu. Echipa lui Petre Grigoras a fost aproape sa dea lovitura: a deschis scorul in minutul 8 prin Momcilovici dar a ramas in 10 de la jumatatea primei reprize, cand Erico a fost eliminat. Joaozinho a egalat in minutul 72 iar Bukari a adus victoria Astrei in minutul 89.

In fine, Ceahlaul si FC Brasov au remizat 2-2.