Pandurii – Dinamo 2-2 si Otelul – Ceahlaul 0-0 in etapa a 20-a a Ligii 1

Dinamo nu a profitat de remiza lui CFR Cluj cu Gaz Metan pentru a se distanta in funtea Ligii Intai: a terminat tot la egalitate, 0-0 cu Pandurii la Targu-Jiu. Gazdele au deschis scorul prin Viera, dar ‘alb-rosii’ au revenit pana la pauza cu golurile ‘veteranilor’ danciulescu si Marius Niculae.

Pandurii au ramas in 10 din minutul 67 cand Voiculet a primit usor un rosu direct pentru o intrare la Moti, iar golul de 2-2 a fost marcat de la 11 metri de Pintilii, dupa un fault in careu. Dinamovistul Cosmin Matei a fost si el eliminat in prelungiri pentru al 2-lea galben iar echipa din Stefan cel Mare ramane la doar un punct in fata CFR-ului. Tot sambata, campionii de la Otelul au mai bifat un rezultat nesatisfacator 0-0 acasa cu Ceahlaul Piatra Neamt. Formatia antrenata de Dorinel Munteanu a cazut acum pe locul al 6-lea, dupa ce in runda trecuta a pierdut cu 0-1 la Chiajna.