Confidenţialitate


Olandezii își sărbătoresc regele


Olandezii își sărbătoresc regele

Regele Olandei se aniversează, astăzi, alături de întreaga naţiune.

Willem-Alexander împlineşte 50 de ani.

O petrecere este programată la palatul regal din Amsterdam, unde au fost invitate 150 de persoane născute în aceeaşi zi cu suveranul. Lista a fost deschisă pentru mai multe luni.

Norocoşii au fost selectaţi prin tragere la sorţi.

Ziua Regelui este prilej pentru sute de mii de olandezi să se îmbrace în portocaliu şi să participe la festivităţi stradale.

”Ţară a Lalelelor”, Olanda este totodată renumită pentru morile sale de vânt, multitudinea de canale care o străbat, parcurile şi rezervaţiile naturale, pentru biciclete – care reprezintă principalul mijloc de transport – dar şi pentru brânzeturi şi bere.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”