Confidenţialitate


”No Smoking” , noul single Taxi


Producția muzicală a noului single Taxi, ‘No Smoking’, este semnată de Marius Pop și Alex Racoviță, aflați la prima colaborare cu trupa.

Chiar dacă titlul ne duce cu gândul la o campanie antifumat, ‘No Smoking’ se dovedește a fi o piesă ironică, foarte amuzantă și antrenantă, care abordează problema despărțirii în stilul inconfundabil al lui Dan Teodorescu.

Trupa Taxi vrea să includă ‘No Smoking’ pe următorul album, care va fi lansat în martie 2014, odată cu aniversarea a 15 ani de existenta a trupei, și va cuprinde 15 piese. Câteva dintre acestea vor putea fi ascultate în concertul pe care Taxi îl va susține pe 6 iunie la Arenele Romane.

Click aici pentru a asculta noua piesă Taxi


Ultimele stiri
MAE: Doi români decedaţi în incendiul din 21 august în oraşul elveţian Thusis

Bolojan, despre implicarea Cristinei Trăilă în dosarul lui Fănel Bogos: „Din punctul meu de vedere, doamna Trăilă este…

Poliția din Berlin nu reușește să ocupe toate locurile scoase la concurs. 40% dintre candidați pică testul de…

Acciza la motorină, redusă cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor | AUDIO

ROMATSA primește 135 de milioane de lei de la Guvern, din Fondul de Rezervă Bugetară. Compania risca să…

Reacția lui Dominic Fritz, după ce Nicușor Dan a promulgat Legea ANI: „Succesul nostru este spaima lor și…

Universitatea Craiova și-a aflat adversarii din grupa Conference League

Programul „laptele și cornul” beneficiază de 800 de milioane de lei anul acesta | AUDIO

Céline Dion a sosit la Paris. Artista va reveni pe scenă pe 12 septembrie, la Plenitude Arena |…

Elveția: cetățenii vor decide prin referendum dacă statul va continua să rămână neutru sau va putea adera la…



Europa FM
Ascultă Europa FM în aplicație
Radio live, podcasturi, știri și alerte importante.
Instalează