Manchester City – Bayern Munchen 3-2

Kun Aguero a fost eroul lui Manchester City in meciul cu detinatoarea trofeului. El a marcat toate golurile englezilor – primul dintr-un penalty, in minutul 20, cand bavarezii au ramas in 10. Chiar si asa, Bayern a intors rezultatul in finalul primei reprize, prin Xabi Alonso si Lewandovski. Aguero a egalat in minutul 85 si a dat lovitura in prelungiri iar Manchester City mai are sanse de calificare dupa ce AS Roma a fost egalata la ultima faza in deplasarea de la CSKA Moscova. Toate cele 3 echipe au cate 5 puncte, iar in ultima etapa Roma va primi vizta lui City in timp ce ruisii de vor deplasa la Munchen.

Echipa lui Mircea Lucescu , Sahtior Donetsk s-a calificat in optimi gratie victoriei lui FC Porto, 3-0 la BATE Borisov. Ulterior, ucrainenii au cedat pe teren propriu, 0-1 cu Atletic Bilbao.

APOEL Nicosia – FC Barcelona 0-4 si PSG – Ajax 3-1 au fost rezultatele grupei F.

In fine, Chelsea Londra a zdrobit-o pe Schalke 04 chiar la Gelsenkirchen, 5-0 in timp ce Sporting Lisabona atrecut cu 3-1 de Maribor.