Confidenţialitate


Mama celor 3 copii morți în ianuarie într-un incendiu din București, acuzată de ucidere din culpă și distrugere


Mama celor 3 copii morți în ianuarie într-un incendiu din București, acuzată de ucidere din culpă și distrugere

În București, a fost reținută mama celor trei copii care și-au pierdut viața într-un incediu, la finalul lunii ianuarie. Femeia este acuzată de ucidere din culpă și distrugere din culpă.

Femeia a fost reținută pentru 24 de ore și va fi prezentată judecătorilor cu propunerea de arestare preventivă pentru 30 de zile.

Conform poliției, aceasta este cercetată pentru ucidere și culpă și pentru distrugere din culpă.

Vă reamintim, incediul a avut loc la finalul lunii ianuarie, în jurul orei 5:00 dimineața, în Sectorul 5 din Capitală.

Cei trei micuți de 2, 3 și 6 ani și-au pierdut viața după ce patul în care dormeau a fost cuprins de flăcări. Aceștia locuiau într-o garsonieră închiriată.

După mai multe audieri, mama celor trei copii a recunoscut că nu se afla acasă, conform unor surse citate de Știrile Pro TV.

Inițial, femeia declarase că băiatul cel mare ar fi aprins cu o brichetă salteaua.

Citește și: Târgu Jiu: Un elev de 8 ani le-a spus părinților că un profesor a încercat să-i taie un deget la cursuri. Explicațiile cadrului didactic


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”