Laurentiu Reghecampf: ‘Trebuie sa ne revenim repede’

Condusi dupa golul lui Mata din minutul 34, ros-albastrii au egalat pina la pauza prin Chiriches, insa Terry la o faza fixa si Fernando Torres cu prima sa reusita pentru Chelsea au rezolvat calificarea englezilor in repriza secunda. La 0-0, Rusescu a irosit o ocazie uriasa singur cu Petr Cech iar Reghecampf este convins ca alta ar fi fost soarta meciului daca golgeterul Stelei reusea sa deschida scorul.

Antrenorul este dezamagit ca Steaua a trecut pe linga o sansa istorica in optimile Europa League, dupa victoria 1-0 de la Bucuresti si un joc bun facut pe Stamford Bridge. Reghecampf isi avertizeaza insa elevii – nu este timp pentru regrete, duminica urmeaza derbyul de campionat cu FC Vaslui.

De partea cealalta, Rafa Benitez a spus ca nu s-a indoit nicio clipa ca Chelsea va reusi sa intoarca infringerea din meciul tur. Tehnicianul spaniol crede ca jucatorii sai au dat dovada de ‘incredere si pasiune’ si a laudat buna organizare din jocul Stelei, precum si iesirile pe contraatac ale ros-albastrilor. Brazilianul David Luiz a spus si el ca ‘Chelsea a eliminat o echipa valoroasa’.