Confidenţialitate


La Radio cu Andreea Esca în direct de la Palatul Banffy din Cluj Napoca – VIDEO


La Radio cu Andreea Esca în direct de la Palatul Banffy din Cluj Napoca – VIDEO

Sâmbătă,  La Radio cu Andreea Esca și Lucian Broscăţean, un designer ce predă acum la Universitatea de Arte şi Design din Cluj-Napoca, s-a auzit și văzut în direct din Cluj-Napoca.

În urmă cu doi ani, Lucian Broscăţean şi-a prezentat la MQ Vienna Fashion Week colecţia de primăvară/vară „Displaced Shapes”, reuşind să atracă multe aprecieri din toate colţurile lumii. Între timp, proiectele sale s-au înmulţit şi a devenit un creator din ce în ce mai apreciat.

Dacă mulţi designeri se inspiră din alte colecţii, de la alţi designeri, Lucian se inspiră tocmai din lucruri care nu au nicio legătură cu moda, ci din lucruri care îl fac să vadă lumea altfel: repere culturale, lecturi, arhitecturi deconstruite, teatrul postmodern, diferite problematici ale artei contemporane.

 

Toate îi deschid imaginaţia şi reuşesc să îl propulseze cu o treaptă mai sus, cu fiecare proiect, după cum povestea Lucian Broscăţean într-un interviu recent.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”