Confidenţialitate


La munte, vremea se va încălzi treptat


La munte, vremea se va încălzi treptat

La munte, în următoarele zile, temperaturile vor fi mai scăzute decât în mod normal, cu maxime medii cuprinse între 4 și 14 grade și minime medii cuprinse între -5 și 5 grade, transmit meteorologii ANM.

Ulterior, vremea se va încălzi treptat și vor fi maxime medii de 10…20 de grade și minime ce se vor încadra între 0 și 10 grade.

Temporar, vor fi ploi ce vor avea și caracter de aversă, cu cea mai mare probabilitate în perioadele 5-8 mai și 11-15 mai.

Probabilitatea pentru precipitații mixte va fi foarte redusă și în special la altitudini de peste 2000 m.


Ultimele stiri
Hidrologii au emis o avertizare de cod galben de inundații, valabilă pentru râuri din 16 județe | Ilfov,…

Autoritățile din Râmnicu Vâlcea au majorat taxele pentru concesionarea locurilor de veci și întreținerea cimitirelor

Primarul orașului Nădlac propune comasarea cu două comune, dar edilii din Șeitin și Peregu Mare sunt reticenți

Vâlcea: Drumul spre stațiunea Vârful lui Roman a fost închis, din cauza ninsorilor abundente | VIDEO

Rebelii Houthi din Yemen s-au alăturat războiului din Orientul Mijlociu | 12 soldați americani răniți după un atac…

Ora Pământului/ Iluminatul la Palatul Parlamentului oprit sâmbătă seară

Ninge în zona de nord a a județului Gorj, unde statul de zăpadă a ajuns la 35 de…

Politehnica Bucureşti organizează, sâmbătă, examen de preadmitere

ANM: Vânt puternic şi ploi în întreaga ţară, în zilele următoare; la munte se depune strat consistent de…

Marco Rubio: Operațiunea SUA în Iran se va încheia în câteva săptămâni. Nu este nevoie de intervenție terestră