Confidenţialitate


Klaus Iohannis a preluat mandatul prezidential de la Traian Basescu


Într-o ceremonie formală organizată la Palatul Cotroceni, Klaus Iohannis a preluat mandatul de șef al statului de la predecesorul său.

Traian Băsescu i-a acordat Colanul de aur al Ordinului Steaua României, care îi va permite să acorde pe viitor decorații.

Alături de șotiile lor, cei doi au ciocnit un pahar de şampanie cu foştii şi viitorii consilieri prezidenţiali.

Ulterior, Maria și Traian Băsescu au părăsit sediul administrației prezidențiale.

La poarta Palatului Cotroceni, se adunaseră susținători și contestatari ai fostului președinte.


Ultimele stiri
Alexandru Rogobete urmează să se întoarcă la șefia Ministerului Sănătății. Ce măsuri propune | AUDIO

Marian Neacșu, despre negocierile dintre Veștea și Simion: Cred că este o decizie corectă

Peiu anunță că se retrage din conducerea AUR dacă Simion decide să voteze învestirea Guvernului Veștea:

George Simion, după întâlnirea cu premierul desemnat: Suntem dispuși să facem eforturi. Condiția impusă președintelui

Adrian Veștea, după negocierile cu George Simion: Mergem mai departe cu învestirea

UE alocă peste 56 de milioane de euro fermierilor afectați de fenomene meteo extreme din cinci state. România,…

Învestirea Guvernului Veștea, în linie dreaptă. Au început audierile miniștrilor propuși. La ce oră va fi votul în…

Siegfried Mureșan, după ce Veștea a anunțat că va merge la sediul AUR: „România nu are nevoie de…

Dominic Fritz: „Veștea va ajunge premier doar pupând inelul lui Simion”

Ilie Bolojan a convocat ședință extraordinară de Guvern la ora 20:00