Confidenţialitate


India anunță un număr record de noi infectări COVID-19 în ultimele 24 de ore: 78.761


India anunță un număr record de noi infectări COVID-19 în ultimele 24 de ore: 78.761

Cel mai mare număr de cazuri noi în 24 de ore raportat până acum la nivel mondial, 78.761, a fost anunțat de India.

Țara în care au fost declarate peste 63.000 de decese din cauza COVID-19 trece printr-o explozie a cazurilor noi anunțate de la o zi la alta.

Recordul negativ vine la doar o zi după ce guvernul anunța o nouă relaxare a restricţiilor adoptate în martie pentru a combate epidemia de COVID-19.

Recordul anterior fusese stabilit în data de 17 iulie în Statele Unite ale Americii, care raportau atunci 77.638 de cazuri noi de infectare. India este oficial cea de-a treia ţară cu cele mai multe cazuri de coronavirus, după SUA şi Brazilia, cu 3,5 milioane de persoane cu infecție Covid-19.

GRAFIC: https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”