Incidentele de la meciul de tineret Serbia – Anglia au declansat un adevarat razboi diplomatic

De cealalta parte, ministrul sarb al sporturilor si Federatia de Fotbal de la Belgrad sustin ca nu au existat niciun fel de manifestari rasiste, iar fundasul englez de culoare, Danny Rose a avut un comportament vulgar si provocator fata de spectatori.

Amintim, marti seara, Anglia a invins Serbia cu 1-0 in minutul 94 si s-a calificat la turneul final dupa ce s-a impus cu acelasi scor si in tur. La finalul partidei, suporterii gazdelor au inceput sa imite strigate de maimuta iar Danny Rose sustine ca in repriza secunda a fost lovit de doua pietre aruncate din tribune. UEFA ar putea exclude Serbia din toate competitiile.