Începe Untold, a cincea ediţie

Cea de-a cincea ediţie a festivalului Untold începe joi, 1 august, iar printre invitaţi se numără Robbie Williams, Armin van Buuren, David Guetta şi Martin Garrix.

Festivalul Untold se desfăşoară în perioada 1-4 august la Cluj-Napoca. Fanii vor fi purtați prin experiențe muzicale diferite, dar și printr-un carusel al emoțiilor și energiilor pozitive, spun organizatorii.

UNTOLD a devenit încă de la prima ediție unul dintre cele mai renumite și așteptate evenimente muzicale din lume, atât de către fani, cât și de către artiștii care au urcat pe scene. UNTOLD s-a plasat ani la rând, în topuri de specialitate făcute de revista DJ MAG, înaintea unor festivaluri cu tradiție și renume în lume.

Cel mai recent top făcut de revista DJ MAG plasează festivalul UNTOLD pe locul 8 în top 50 cele mai bune festivaluri de muzică din lume. Clasamentul s-a făcut în urma voturilor acordate de artiștii care au fost prezenți la festivaluri.

„Peste 200 de artişti vor evolua pe cele zece scene ale Festivalului Untold, vom avea premiere mondiale şi regionale. Scena principală, amplasată în incinta stadionului Cluj Arena, este una dintre cele mai mari instalate la un festival în Europa, având o lăţime de 90 de metri şi o înălţime de 30 de metri. De asemenea, scena are ecrane LED pe o suprafaţă de 1.500 metri pătraţi, 1.000 de spoturi luminoase şi efecte speciale. Este una dintre cel mai impresionante producţii din Europa şi chiar din lume.

Abonamentele pentru cele patru zile ale Untold s-au epuizat, mai sunt disponibile doar câteva sute de bilete de o zi, care se vor vinde în cele câteva zile rămase până la deschiderea festivalului. Ne-am preocupat şi pentru a reduce disconfortul unor locuitori din zona Untold, astfel că am instalat panouri fono absorbante, iar unele scene au fost repoziţionate” a spus Bogdan Buta, director general al Untold, într-o conferinţă de presă.

Programul Untold 2019:

Joi, 1 august

Main Stage:

  • 17:00 – Partidul Kiss FM
  • 19:30 – Smiley
  • 20:45 – Tove Lo
  • 22:00 – James Arthur
  • 23:15 – TUJAMO
  • 01:00 – W&W
  • 2:45 – Dimitri Vegas & Like Mike
  • 4:00 – 3 Are Legend
  • 4:30 – Steve Aoki

Galaxy: 

  • 21:00 – Floog
  • 23:00 – OXIA
  • 01:00 – Loco Dice
  • 03:30 – Joseph Capriati
  • 06:00 – Ana Tur

Alchemy:

  • 17:00 – Zo
  • 19:00 – K-LU
  • 21:00 – Șatra B.E.N.Z
  • 22:00 – Grasu XXL Live
  • 23:00 – Roni Size
  • 00:30 – Camo & Crooked Live
  • 02:00 – Pendulum DJ Set B2B Friction

Daydreaming:

  • 14:00 – IV-IN
  • 15:30 – AKOS
  • 17:00 – Davian
  • 19:00 – Ocean VS Orienatlis
  • 21:00 – Audiofly
  • 00:00 – Monolink
  • 01:30 – Lum
  • 03:30 – Behrouz
  • 05:30 – Viken Arman

Fortune:

  • 21:00 – TINLICKER
  • 22:30 – Ruben De Ronde
  • 23:30 – ARTY PRES. ALPHA 9
  • 00:30 – Cosmic Gate
  • 01:45 – Christina Novelli Live
  • 02:00 – Craig Connelly
  • 03:00 – Marco V
  • 04:00 – Johan Gielen
  • 05:00 – Allen Watts & Alessandra Roncone

Forest:

  • 17:30 – Satellites
  • 19:00 – Zimbru
  • 20:30 – Funkorporation
  • 22:00 – Alborosie & Shengen Clan
  • 00:00 – Morcheeba

Time:

  • 14:00 – NINHO B2B James Aki
  • 15:30 – DJ BEATREKER
  • 16:00 – DJ L
  • 17:00 – DIGITALOVE
  • 18:30 – Moonsound
  • 20:00 – Andre Rizo
  • 21:30 – Paul Damixie
  • 23:15: Kilngande
  • 00:30 – Kristian Nairn
  • 01:30 – NUSHA B2B T78
  • 03:30 – Vali Bărbulescu
  • 05:00 – Maestros Del Ritmo

Earth Spirit:

  • 18:00 – Andy Benz
  • 19:30 – Air Ceremony
  • 20:30 – Radia
  • 21:30 – Phillipe Dib’s Desert Mind
  • 23:00 – Ancestral Blow
  • 00:00 – Indios Beta’s The Flight Of Aguila And The Condor
  • 02:00 – DJ Session

Vineri, 2 august

Main Stage:

  • 17:00 – Basska
  • 18:15 – Subcarpați & Grup Iza
  • 19:30 – Stormzy
  • 21:00 – Busta Rhymes
  • 22:15 – Timmy Trumpet
  • 00:00 – Armin Van Buuren

Galaxy:

  • 21:00 – Andrew Meller
  • 23:00 – Lehar
  • 01:30 – Solomun
  • 04:30 – Boris Brejcha
  • 06:30 – Elax

Alchemy:

  • 17:00 – DJ Snow & MC Agent
  • 18:45 – Nane
  • 20:00 – Showcase Culese din Cartier
  • 23:30 – Nero DJ Set
  • 01:00 – Borgore
  • 02:30 – Chase & Status DJ Set

Daydreaming:

  • 14:00 – ESAUNUE
  • 16:00 – Darai Lama
  • 18:45 – Kerala Dust
  • 20:30 – BLOND:ISH B2B YOKOO
  • 23:00 – Acid Pauli
  • 02:00 – Damian Lazarus
  • 04:00 – Lovestuckk
  • 06:30 – TIMUJIN

Fortune:

  • 21:00 – Jody Wisternoff
  • 22:30 – CID INC
  • 00:00 – Grum
  • 01:30 – Dave Seaman
  • 03:00 – Sebastien Leger
  • 04:30 – Undercatt

Forest:

  • 17:30 – Heion Live Set
  • 19:30 – Karpov Not Kasparov
  • 21:00 – Komraus
  • 22:30 – The Motans
  • 23:45 – Akua Naru

Time:

  • 14:00 – DJ Dark B2B Mentol
  • 15:30 – Volt
  • 16:30 – Matt
  • 17:30 – Marc Rayen
  • 18:30 – Boehm
  • 20:00 – Jack Perry
  • 21:30 – Tom Novy
  • 23:00 – Swanky Tunes
  • 00:30 – Skiy
  • 02:00 – Scarlett Etienne
  • 03:30 – Goncalo
  • 05:00 – No Parachute
  • 06:30 – Jayraa

Earth Spirit:

  • 18:00 –  Andy Benz
  • 19:30 – Water Strings
  • 20:30 – River Flow
  • 21:30 – Indios Beta’s The Sea of Emotions
  • 23:30 – Radia
  • 00:30 – Phillipe Dib’s Sailors
  • 02:00 – DJ Session

Sâmbătă, 3 august

Main Stage

  • 17:00 – Pascal Junior
  • 18:00 – Manual Riva
  • 19:00 – The Avener
  • 21:00 – Oscar and The Wolf
  • 22:30 – Bastille
  • 23:45 – Danny Avila X Flying Steps
  • 01:10 – Don Diablo
  • 02:45 – Fedde Le Grand

Galaxy

  • 21:00 – Artbat
  • 00:30 – Paul Kalkbrenner live
  • 02:30 – Tale of Us
  • 05:30 – Mathame

Alchemy

  • 17:00 – DWLS
  • 18:30 – DJ Wicked
  • 19:30 – Shahmen
  • 20:45 – Spike
  • 22:00 – Deliric X Silent Strike with Muse Orchestra
  • 23:00 – Congo Natty DJ Set
  • 00:30 – Rusko
  • 02:00 – Sub Focus B2B Wilkinson

Daydreaming

  • 14:00 – Vasiu
  • 16:00 – DJ Kool
  • 18:30 – Black Motion Live
  • 20:30 – Lee Burridge
  • 23:30 – Bedouin
  • 02:30 – Guy Gerber
  • 05:30 – Marwan

Fortune

  • 21:00 – Miss Monique
  • 22:30 – Ilan Bluestone
  • 23:30 – David Gravell
  • 00:30 – ATB
  • 01:45 – Andrew Rayel
  • 03:00 – Richard Durand
  • 04:00 – Ram & Darren Porter
  • 05:00 – Suncatcher & Exolight

Forest

  • 18:00 – Nopame
  • 19:30 – Soundopamine
  • 21:00 – Mihail
  • 22:30 – Alexandrina
  • 00:00 – Sevdaliza

Time

  • 14:00 – Victhor
  • 16:00 – Mano
  • 18:00 – Dobrikan & AFGO
  • 20:00 – The Model
  • 21:30 – Facundo Mohrr
  • 23:00 – Adrian Eftimie & Optick
  • 01:00 – Markus Homm B2B Mihai Popoviciu
  • 03:00 – Sandrino
  • 05:00 – Sllash & Doppe
  • 06:30 – Rosario Internullo

Earth Spirit

  • 18:00 – Andy Benz
  • 19:00 – Fire Polyrhythm
  • 20:00 – O Solar Storm
  • 21:00 – Philippe Dib’s Wild Power
  • 23:00 – Radia
  • 00:00 – Indios Beta’s Volcano
  • 02:00 – DJ Session

Duminică, 4 august

Main Stage

  • 18:00 – Kungs
  • 19:45 – Tinnie Tempah
  • 21:30 – Robbie Williams
  • 23:00 – Nicky Romero
  • 00:30 – David Guetta
  • 02:15 – Martin Garrix
  • 04:00 – Ummet Ozcan

Galaxy

  • 21:00 – Mahony
  • 00:30 – Seth Troxler
  • 03:30 – Jamie Jones B2B Martinez Brothers

Alchemy

  • 17:00 – Jaheyo
  • 18:30 – DJ Undoo & DJ Faibo X
  • 20:00 – El Nino
  • 21:00 – Macanache
  • 22:00 – Paraziții
  • 23:00 – A. Skillz B2B Krafty Kuts
  • 01:30 – Dub FX
  • 03:00 – Andy C & Tonn Piper

Daydreaming

  • 14:00 – Vlademir
  • 16:00 – Bross
  • 18:30 – Sabo & Goldcap
  • 21:30 – Black Coffee
  • 23:30 – Vander
  • 01:30 – Lazare Hoche
  • 03:30 – Matthew Dekay
  • 05:30 – Gorje Hewek & Izhevski

Fortune

  • 19:00 – Bogdan Vix & Claudiu Adam & Airborn
  • 20:30 – The Thrillseekers pres. Hydra
  • 21:30 – Markus Schulz & Adina Butar live
  • 23:30 – Futurecode (Omnia & Ben Gold)
  • 00:30 – Emma Hewitt live
  • 01:00 – John O’Callaghan
  • 02:00 – Giuseppe Ottaviani live 2.0
  • 03:00 – John Askew
  • 04:00 – Sean Tyas & Alex di Stefano
  • 05:00 – Nikolauss & Starpicker

Forest

  • 17:30 – Danaga
  • 20:30 – Chancha Via Circuito
  • 21:30 – Inner Circle
  • 23:00 – Irie Maffia
  • 00:30 – Tanya Stephens & Royal Roots

Time

  • 14:00 – Drix
  • 15:30 – Vladimir B2B Adrian Saguna
  • 17:00 – Albwho B2b Andrew Dum
  • 18:30 – Farius
  • 20:00 – Zwette
  • 21:30 – Arias
  • 23:00 – Nora En Pure
  • 00:30 – Anotr B2B Toman
  • 02:00 – Jay Medvedeva
  • 03:30 – Steff Da Campo
  • 05:00 – Two Pauz
  • 06:30 – Stefan Biniak

Earth Spirit

  • 18:00 – Vazduh & 809DAO live set
  • 20:00 – Ceremony
  • 21:00 – Sacred Plant
  • 22:00 – Cosmos
  • 23:00 – Earth Spirit Philippe Dib & Raida
  • 12:00 – Universe
  • 00:01 – Root’s Celebration
  • 02:00 – DJ Session