Confidenţialitate


TULCEA: Copil ucis de o viitură


TULCEA: Copil ucis de o viitură

Un băiat și-a pierdut, în noaptea de sâmbătă spre duminică, după ce căruța în care se afla a fost luată de un pârâu al cărui debit s-a umflat în urma ploilor.

În atelaj se mai aflau doi adulți și un alt copil, care au reușit să se salveze.

Pompierii tulceni au fost solicitați să intervină sâmbătă noaptea, în localitatea Casimcea.

Reprezentanții ISU Tulcea spun că minorul a fost a fost găsit în jurul orei 23.30, după aproape patru ore de căutări, la aproximativ trei kilometri și jumătate distanță de locul în care a fost luat de viitură.

Copilul era în apă, în stare de inconștiență, iar salvatorii au început imediat protocolul de resuscitare. Din păcate, copilul nu a răspuns manevrelor, fiind declarat decedat.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”