Ianis Hagi aduce victoria pentru Glasgow Rangers, cu două goluri marcate în Europa League

Mijlocașul echipei naționale, Ianis Hagi a fost eroul meciului pentru Glasgow Rangers, pentru care a marcat de două ori, în victoria cu 3-2 contra lui Sporting Braga.

În meciul jucat în Scoția, portughezii au condus cu 2-0 până în minutul 59.

Hagi Jr. a înscris mai întăi în minutul 64, cu un șut perfect cu stângul, lângă bara din dreapta, după un dribling la marginea careului.

Nigerianul Joe Aribo a egalat în minutul 75, după o cursă superbă printre 6 jucători lusitani.

Ianis Hagi a adus victoria în minutul 82, dintr-o lovitură liberă deviată de zid.

În tribune a fost și tatăl lui, Gică Hagi.

Glasgow Rangers, antrenată de Steven Gerrard, va juca returul cu Braga în Portugalia săptămâna viitoare, în șaisprezecimile Europa League.