Gaz Metan – Chiajna: 1-2 în Liga 1

Concordia Chiajna a învins-o cu 2-1 în deplasare pe Gaz Metan Mediaş, în penultimul meci al etapei a 9-a din Liga 1.

Ilfovenii, care au bifat prima victorie din această ediţie de campionat, au deschis scorul în minutul 46 dintr-o lovitură liberă executată de Deaconu şi au majorat avantajul în minutul 61, prin Batin.

Chiajna a terminat meciul în 9, după ce Patache a primit al 2-lea galben în minutul 84 şi Batin a fost trimis la vestiare în minutul 89 din acelaşi motiv.

Gazdele au marcat golul de onoare în prelungiri, când Golubovici a reluat mingea cu capul din 4 metri.

Concordia Chiajna stă pe locul al 12-lea cu 5 puncte, urmată de Gaz Metan pe 13, cu doar 4 puncte.

Runda se va încheia cu partida DinamoACS Poli Timişoara, care se joacă tot luni seară.