Confidenţialitate


GALAȚI: 1.000 de consumatori nu au nici acum curent, după furtuna de marți


GALAȚI: 1.000 de consumatori nu au nici acum curent, după furtuna de marți

Peste 1.000 de consumatori din cinci localități din județul Galați nu au în continuare energie electrică.

De asemenea, 300 de familii din satul Vasile Alecsandri nu au apă potabilă la robinet, în urma furtunii de marți seară.

Situația centralizată joi de Electrica Galați arată că sunt în continuare afectate parțial patru linii electrice aeriene de medie tensiune și 29 posturi de transformare care alimentează în total aproximativ 1.000 de consumatori din localitățile Piscu, Vameș, Cuza Vodă, Ijdileni și Cișmele.

Pentru remedierea defecțiunilor, furnizorul de energie lucrează cu 22 de echipe pe teren.

Operatorul regional SC Apă Canal a transmis joi că din cauza infrastructurii energetice afectate nici stațiile de pompare a apei potabile nu funcționează în patru localități gălățene.

Furtuna de marți seară a provocat rănirea a 28 de persoane, care au primit îngrijiri medicale, o persoană suferind un traumatism grav lombar și de bazin.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”