Confidenţialitate


Bilanţul “Bestiei din Est” depăşeşte 40 de decese


Bilanţul “Bestiei din Est” depăşeşte 40 de decese

Frontul atmosferic siberian abătut asupra Europei a ucis 46 de persoane în ultimele zile şi continuă să perturbe transporturile pe continent, relatează France Presse.

“Bestia din Est” a făcut 18 morţi în Polonia, 6 în Cehia, 5 în Lituania, câte 4 în Franţa şi în Slocavia, câte 2 în Italia, România, Serbia şi Slovenia şi o victimă în Olanda.

Temperaturile glaciale din aceste zile afectează mai ales persoanele fără adăpost.

Viscolul a îngreunat activitatea pe aeroporturile britanice, unde meteoorlogii au emis un cod roşu, potrivit The Guardian.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=E-jD50FWvXE


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”