Confidenţialitate


Florinel Coman este noul atacant de la clubul italian Cagliari | AUDIO


Florinel Coman este noul atacant de la clubul italian Cagliari | AUDIO

Florinel Coman este noul atacant de la clubul italian Cagliari. Românul pleacă după 6 luni de la echipa din Qatar, unde a fost cumpărat pentru 5 milioane de euro. Salariul său din Serie A va fi stabilit la sfârșitul sezonului.

EMBED CODE Copiază codul de mai jos pentru a adăuga acest clip audio pe site-ul tău.

Florinel Coman părăsește Al-Gharafa, un club din Qatar, care l-a cumpărat pe român de la FCSB în vara anului trecut cu 5 milioane de euro.

Începând de astăzi, fotbalistul în vârstă de 26 de ani este noul atacant de la Cagliari, echipa din Serie A de pe locul 16 în clasamentul campionatului italian.

Potrivit publicației Cagliari Today, transferul este deocamdată un „împrumut sec” din cauza clauzei clubului din Doha. Până atunci, Coman va primi același salariu de la fosta echipă: 170.000 de euro pe lună. Noul salariu va fi stabilit abia la sfârșitul sezonului, când ar putea fi cumpărat de club.

Astăzi este programat pentru vizita medicală la clubul italian Cagliari, unde jucătorii sunt porecliți „roș-albaștrii”.

Sursa foto: Inquam Photos / Stefan Constantin

Citește și: Gimnastele Ana Maria Bărbosu și Lilia Cosman, admise la universități din SUA: „Abia aștept să mă alătur acestei familii uimitoare’’ | AUDIO


Ultimele stiri
Statele Unite permit tranzacţiile cu benzinăriile Lukoil din afara Rusiei până la sfârşitul lunii aprilie

Neamț: Autocamion cuprins de flăcări în mers, în comuna Pipirig | VIDEO

Diana Buzoianu exclude varianta demisiei după criza apei de la Paltinu: „În acest caz nu există nicio urmă…

Patru drone militare neidentificate au încercat să se apropie de avionul în care se afla Volodimir Zelenski |…

Cerealele din Europa, pline de substanțe chimice: Concentrațiile sunt de 100 de ori mai mari decât în apa…

București: Bărbat decedat după ce a fost lovit de o motocicletă în Pasajul Unirii

Ucraina acuză Rusia că trimite copii ucraineni din teritoriile ocupate în tabere de „reeducare” din Coreea de Nord…

Portretul lui Moș Nicolae: Cum îl descriu copiii și cum și-l amintesc adulții. Copil: „Cred că este invizibil”…

Nicușor Dan a trimis Parlamentului, pentru reexaminare, legea privind combaterea extremismului | AUDIO

STUDIU: Peste jumătate dintre europeni se tem că Rusia le-ar putea ataca țara, în timp ce doar 19%…