Confidenţialitate


Fiul unei judecătoare din Craiova a fost arestat preventiv pentru trafic de droguri


Fiul unei judecătoare din Craiova a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, alături de alte opt persoane într-un dosar al DIICOT care vizează traficul de droguri. Alți patru suspecți sunt cercetați sub control judiciar.

Măsurile au fost dispuse de magistrații Tribunalului Dolj la solicitarea DIICOT, după ce procurorii au efectuat mai multe percheziții în Craiova, în urma cărora au anunțat destructurarea unui grup specializat în trafic de droguri de risc și mare risc. 13 persoane sunt cercetate în acest dosar, una dintre acestea fiind Andrei Lazăr, fiul unei judecătoare care a activat la Craiova, acum fiind magistrat la Judecătoria Mangalia.

 

Fiul judecătoarei este cunoscut pentru mai multe probleme pe care le-a avut cu legea și în trecut
Andrei Lazăr este un cunoscut al oamenilor legii pentru scandalurile în care a fost implicat de-a lungul anilor. În martie 2007 a tăiat cu sabia un bărbat din Craiova la ambele mâini, faptă pentru care a fost condamnat la cinci ani de închisoare, însă a scăpat de executarea pedepsei la apel.

Un an mai târziu 2008 a lovit cu o cheie tubulară, în cap, un şofer într-o benzinărie. Andrei Lazăr mai are o condamnare cu suspendare pentru un scandal în care a fost implicat în 2010, iar acum era trimis în judecată, sub control judiciar, după ce anul trecut, împreună cu un prieten, a înjunghiat un bărbat în timpul unei petreceri organizată la Casa de Cultură a Studenților din Craiova.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”