FCSB și Poli Timișoara – victorii în etapa a 7-a a Ligii 1

FCSB a învins-o în deplasare, cu 2-1 pe Juventus Colentina, în runda a 7-a a Ligii 1.

Artur Jorge a marcat un autogol, în secunda a 13-a, la primul lui meci pentru roș-albaștrii. Echipa lui Nicolae Dică a întors însă rezultatul, după reușitele lui Romario Benzar și Dennis Man, înaintea pauzei. În prelungiri, în minutul 95, Călințaru a ratat o lovitură de la 11 metri și ocazia de a termina meciul cu o remiză.

Tot sâmbătă, ACS Poli Timișoara a învins-o în deplasare pe Gaz Metan Mediaș, scor 2-0.

Gabriel Vașvari a marcat ambele goluri ale bănățenilor, în minutele 18 și 25, apoi a fost eliminat în minutul 47.

Duminică, CSU Craiova merge la campioana FC Viitorul, iar lidera clasamentului – CFR Cluj o primește pe FC Voluntari.