FCSB – Poli Iași: 4-0 în Liga 1

Vicecampioana FCSB a surclasat-o cu 4-0 pe Poli Iași, pe Arena Națională, în etapă a 3-a a Ligii 1.

Pentru roș-albaștrii, Harlem Gnohere a reușit o dublă în minutele 24 și 58, apoi Dennis Man a punctat în minutul 86 din pasa lui Olimpiu Moruțan, care a înscris și el în minutul 90.

FCSB ocupă locul al 5-lea, cu 4 puncte, iar Poli Iași se află pe treapta a 11-a, cu două puncte, fără nicio victorie în 3 runde.

Tot ieri, FC Hermannstadt a remizat pe teren propriu, 1-1 cu o altă nou-promovată, Dunărea Călărași.

Sibienii au condus prin golul marcat de Ștefan Blănaru în minutul 24, iar oaspeții au egalat în prelungiri, când Alin Dobrosavlevici a reluat cu capul după o lovitură liberă.

Dunărea Călărași rămâne neanvinsa după 3 etape, are 5 puncte și ocupă poziția a 4-a a clasamentul Ligii 1.

Hermannstadt a adunat 4 puncte și este pe locul al 8-lea, iar dacă ar fi învins duminică seară, ardelenii ar fi urcat provizoriu pe primul loc.

Runda se va încheia luni, cu meciurule FC ViitorulFC Voluntari și Gaz Metan MediașDinamo.

Ascultă online Europa FM / Descarcă gratuit aplicaţia Europa FM pentru Android sau aplicaţia Europa FM pentru iOS