FCSB – Poli Iași: 4-0 în Liga 1

Vicecampioana FCSB a surclasat-o cu 4-0 pe Poli Iași, pe Arena Națională, în etapă a 3-a a Ligii 1.

Pentru roș-albaștrii, Harlem Gnohere a reușit o dublă în minutele 24 și 58, apoi Dennis Man a punctat în minutul 86 din pasa lui Olimpiu Moruțan, care a înscris și el în minutul 90.

FCSB ocupă locul al 5-lea, cu 4 puncte, iar Poli Iași se află pe treapta a 11-a, cu două puncte, fără nicio victorie în 3 runde.

Tot ieri, FC Hermannstadt a remizat pe teren propriu, 1-1 cu o altă nou-promovată, Dunărea Călărași.

Sibienii au condus prin golul marcat de Ștefan Blănaru în minutul 24, iar oaspeții au egalat în prelungiri, când Alin Dobrosavlevici a reluat cu capul după o lovitură liberă.

Dunărea Călărași rămâne neanvinsa după 3 etape, are 5 puncte și ocupă poziția a 4-a a clasamentul Ligii 1.

Hermannstadt a adunat 4 puncte și este pe locul al 8-lea, iar dacă ar fi învins duminică seară, ardelenii ar fi urcat provizoriu pe primul loc.

Runda se va încheia luni, cu meciurule FC ViitorulFC Voluntari și Gaz Metan MediașDinamo.