Confidenţialitate


FCSB – Lugano: 1-2 în Europa League


FCSB – Lugano: 1-2 în Europa League

Vicecampioana României, FCSB a fost invinsă pe Arena Națională de FC Lugano, scor 2-1 și a terminat pe locul al 2-lea în Grupa G a Europa League.

Roș-albaștrii au început slab, iar oaspeții punctat de două ori în prima jumătate de oră, prin Daprela în minutul 3 și Vecsei în minutul 3, iar după pauză Nicolae Dică l-a trimis pe gazon pe golgeterul Harlem Gnohere, care a redus diferența în minutul 60 cu un șut deviat.

FCSB era mare favorită la câștigarea grupei și își asigurase calificarea în 16-imile de finală cu două etape înainte de final, însă grupa câștigat-o Viktoria Plzen, care s-a impus tot joi seară la Hapoel Beer Sheva, cu 2-0.

Tragerea la sorți a fazei următoare va avea loc luni după prânz, iar gruparea roș-albastră ar putea avea parte de adversare dificile, ca Arsenal Londra, AC Milan, Lazio Roma sau Villareal.


Ultimele stiri
Olguța Vasilescu le ia apărarea „puciștilor” din PNL: „Să se dea oameni afară din partidele politice pentru că…

1.800 de oi și capre dintr-o fermă din Buzău urmează să fie sacrificate, după ce s-au infectat cu…

Aglomerație pe litoral, mai ales în Mamaia | Agenții de turism spun că și stațiunile din sud se…

Noi atacuri între Statele Unite și Iran | Armata americă a lovit ținte în Iran, după ce un…

Continuă operațiunile de căutare în Venezuela | Cel puțin 920 de decese și 3.300 de răniți, anunță autoritățile

Ilie Bolojan: Domnul Grindeanu nu vrea decât un cec în alb. Ne-am mai fript. Nu vrem sǎ fie…

George Simion cere ca AUR să intre la guvernare, după blocajul de la Cotroceni: „E singura soluție”

Sorin Grindeanu: PSD nu mai înaintează o altă propunere; le transmitem curajoşilor din PNL şi USR că nu…

Siegfried Mureșan: „PNL nu îl va susține – și nici nu a spus vreodată că îl va susține…

Deputatul PSD Adrian Câciu: „Devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români”