FCSB – Gaz Metan: 0-4 in Liga 1

Dezastru de la FCSB capata proportii incredibile.

Vicecampioana Romaniei a fost invinsa si de Gaz Metan Medias: 4-0, in a 7-a etapa si ramane pe penultimul loc in Liga 1.

Golurile au fost marcate de Darius Olaru in minutul 17, Marius Constantin in minutul 58 din penalty si Mitica Cardoso in minutul 85, tot din lovitura de la 11 metri, plus Velisar in minutul 85.

FCSB a terminat meciul in 9 jucatori, dupa ce Iulian Cristea si bulgarul Ciorbadjiski au fost eliminati in minutele 64 si 75.

“Ros-albastrii”, pe a caror banca tehnica a debutat antrenorul Bogdan Vintila, sunt acum pe locul al 13-lea – penultimul, depasiti pana si de debutanta Academica Clinceni.

Ultima este marea rivala Dinamo, care va juca insa diseara, acasa, cu FC Hermannstadt. Daca “alb-rosii” ii vor invinge pe sibieni, FCSB va fi pe ultimul loc in clasament.

Tot duminica seara, FC Viitorul a surclasat-o cu 4-0 pe FC Voluntari.

Golurile echipei lui Gica Hagi au fost marcate de Gabi Iancu, George Ganea, francezul Lyes Houri si Rivaldinho.

Gruparea constanteana nu a fost invinsa niciodata in 9 confruntari cu ilfovenii, inregistrand 7 victorii si doua remize.

FC Viitorul este acum pe locul al 2-lea, la doua puncte de lidera CFR Cluj si la egalitate cu Poli Iasi si Gaz Metan Medias.