FCSB – FC Viitorul: 2-0 în Liga 1

Campioana FC Viitorul a fost învinsă cu 2-0 în deplasare la FCSB, în etapa a 22-a din Liga 1, ultima din acest an.

Denis Man a deschis scorul în minutul 20, apoi roș-albaștrii au rămas în inferioritate, după ce Harlem Gnohere a primit direct cartonaș roșu, fiiindca i-a dat o palmă lui Tucudean, într-o învălmășeală.

Formația lui Gică Hagi a forțat apoi egalarea, ratând câteva ocazii mare, dar tot gazdele au marcat, în minutul 65, prin Momcilovici.

FCSB s-a apropiat acum la două puncte în clasament de lidera CFR Cluj, care a pierdut sâmbătă cu 1-2 la CSU Craiova.

Tot duminică, CSM Poli Iași a învins-o acasă, cu 3-1, pe Juventus Colentina. Golurile moldovenilor au fost marcate de Platini în minutul 11, Andrei Sin în minutul 28 și Salim Cisse în minutul 50, iar George Călintaru a înscris pentru bucureșteni.

După această victorie, CSM Poli Iași s-a apropiat la 4 puncte de ultimul loc din play-off, ocupat de Viitorul Constanța.