FCSB, calificată dramatic în play-off-ul Europa League

FCSB a învins Hajduk Split, scor 2-1, şi s-a calificat dramatic, joi seară, în play-off-ul Europa League.

Golul victoriei din manşa a doua a turului al treilea preliminar al competiţiei a fost înscris de Harlem Gnohere în minutul 92 al partidei desfăşurate pe Arena Naţională.

Jucătorii FCSB au avut o prestaţie slabă pe teren, stârnind dezamăgirea finanţatorului echipei. “Noi nu suntem echipă de cupe europene”, a declarat Gigi Becali.

În schimb, adversarii au dovedit o abordare agresivă a meciului.

În tur, scorul a fost alb, 0-0.

Următoarea adversară a FCSB va fi Rapid Viena.

CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Europa League la fotbal, după victoria obţinută, joi seara, pe teren propriu, scor 5-0, în faţa FC Alaşkert, campioana Armeniei.

În schimb, Universitatea Craiova a părăsit cu fruntea sus Europa League la fotbal, după remiza pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia germană RB Leipzig. Pentru formaţia olteană a înscris Raoul Petre Baicu, în minutul 86 al partidei. În tur, adversarii s-au impus cu 1-0.