FCSB – Astra: 3-0 în Liga 1

Campioana Astra Giurgiu a fost învinsă cu 3-0 de FCSB pe Arena Națională, în ultimul meci al etapei a 4-a din play-off-ul Ligii 1. Cel mai bun fotbalist al “roș-albaștrilor” a fost Denis Alibec, care a marcat o dublă împotriva fostei lui echipe, în minutele 10 și 27, prima reușită din penalty. Al 3-lea gol l-a marcat Tănase în minutul 34, din pasa aceluiași Alibec, care a fost schimbat cu Gnohere înaintea pauzei, fiindcă acuza dureri la un picior.

FCSB a egalat-o acum la puncte pe FC Viitorul în fruntea clasamentului, după ce echipa lui Gică Hagi a fost învinsă tot joi de CSU Craiova, scor 0-1, cu un gol marcat în prelungiri.

Astra rămâne ultima în play-off, la 3 puncte de Dinamo, aflată deasupra ei, pe locul al 5-lea.