FCSB – Astra: 1-1 în Liga 1

Vicecampioana FCSB nu a reușit decât o remiză, 1-1 pe teren propriu cu Astra Giurgiu, în etapa a 6-a a Ligii 1.

Oaspeții au deschis scorul din minutul 7 prin Moise, iar roș-albaștrii au egalat prin Gnohere în minutul 64.

Giurgiuvenii au terminat meciul în 10, după ce căpitanul Alex Ioniță a primit al 2-lea cartonaș galben în minutul 84. Deasemenea, portarul de rezervă al lui FCSB – Eduard Stăncioiu a fost avertizat cu galben de pe banca tehnică, fiindcă l-a îmbrâncit pe antrenorul adversarilor, Edi Iordănescu.

FCSB rămâne pe locul al 3-lea, cu 12 puncte, la un punct de liderele FC Botoșani și CFR Cluj, care nu au jucat deocamdată în această etapă. Astra Giurgiu stă pe treapta a 4-a, cu 11 puncte.

Tot sâmbătă, Concordia Chiajna și Juventus Colentina au terminat tot la egalitate, 1-1, goluri marcate de Cristescu și Mazarache.

Duminică, CSU Craiova o primește pe FC Botoșani de la ora 17:30, iar Dinamo merge la CSM Poli Iași de la ora 20:00.