FC Voluntari – Steaua 2-3

Roș-albaștrii s-au impus cu emoții în meciul găzduit de ilfoveni la Ploiești, în etapa a 10-a a Ligii Întâi.
Ivanovici a deschis scorul în minutul 25 dar Adi Popa a egalat imediat. În debutul reprizei secunde, Steaua a primit un penalty, transformat de Boldrin dar Bălan a restabilit egalitatea 10 minute mai târziu. Momcilovici a marcat golul victoriei în minutul 85. Antrenorul Laurențiu Reghecampf a spus că echipa lui a făcut un meci slab și a criticat mai ales gafele din defensivă și lipsa atitudinii unora dintre jucători. De cealaltă parte, Florin Marin a acuzat arbitrii de viciere de rezultat fiindcă ar fi dictat ușor penalty pentru Steaua și în mod eronat lovitura liberă în urma căreia roș-albaștrii au marcat golul decisiv.
Tot ieri, ASA Tg Mureș a câștigat cu 1-0 în deplasare la ACS Poli Timișoara. Golul a fost înscris de Rus în prima repriză.
Diseară sunt programate ultimele meciuri ale rundei, CFR Cluj – Gaz Metan Medas și Astra Giurgiu – CSM Politehnica Iași.