FC Voluntari – Sepsi: 3-0 în Liga 1

FC Voluntari a învins-o cu 3-0 pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, pe teren propriu, în etapa a 22-a a Ligii 1, ultima din acest an.

Golurile ilfovenilor au fost marcate de Petre Ivanovici în minutul 19, Adrian Bălan în minutul 28 și Mihai Căpățână care a profitat de ieșirea eronată a portarului adversarilor și a tras din alergare, de la 40 de metri lateral stânga, peste goal-keeper, în minutul 80.

FC Voluntari venea după 6 partide fără victorie, iar echipa antrenată de Claudiu Niculescu are acum 25 de puncte și se află pe locul al 9-lea.

Sepsi a adunat doar 15 puncte și ocupă poziția a 13-a, penultima a clasamentului.

Tot luni seară, de la ora 20:00, Dinamo joacă la ACS Poli Timișoara, ultimul meci din 2017 în Liga 1.