FC Viitorul – al 4-lea meci la rând fără gol marcat

Campioana României la fotbal, FC Viitorul a terminat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu FC Voluntari, în etapa a 5-a a Ligii 1 și a ajuns la a 4-a partidă consecutivă fără gol marcat.

Formația lui Gică Hagi este pe locul al 10-lea, cu doar 4 puncte dintr-o victorie, o remiză și 3 înfrângeri. FC Voluntari stă pe poziția a 9-a, cu 5 puncte din 5 meciuri.

Tot marți, FC Botoșani și-a consolidat primul loc, după ce a învins-o tot pe teren propriu cu 1-0 pe ACS Poli Timișoara, în debutul rundei intermediare. Golul a fost marcat de Fulop în minutul 29, cu un șut plasat de la 6 metri, după o centrare a lui Popa.
Moldovenii au deocamdată 3 puncte față de celelalte două grupări de pe podium, CFR Cluj și FCSB, care urmează însă să joace. Poli Timișoara este pe locul al 8-lea, cu 6 puncte.

Miercuri sunt programate încă trei partide: Astra Giurgiu – Concordia Chiajna de la ora 17:00, Juventus Colentina – CSU Craiova de la ora 19 și 15 minute și FCSB – CSM Poli Iași de la 21:45.