FC Vaslui, ultima semifinalista a Cupei Romaniei

Oaspetii au condus 2-0 din minutul 62 – Wesley a deschis scorul pe finalul primei reprize apoi a reusit dubla dupa pauza, fiind servit la ambele goluri de Sinmartean. Otelul a revenit dupa ce Antal, cu o executie spectaculoasa din foarfeca, si Iorga, din penalty, au punctat intr-un interval de doua minute. Senegalezul N’Doye a adus insa calificarea Vasluiului cu sapte minute inainte de final.

Ultimul sfert de finala al Cupei s-a disputat astazi in conditiile in care Otelul a jucat la momentul disputarii celorlalte partide din aceasta faza in grupele Champions League. FC Vaslui merge in semifinale alaturi de Dinamo, Rapid si Gaz Metan Medias, tragerea la sorti a celor doua confruntari din penultimul act fiind programata vineri.