FC Sevilla, viitoarea adversară a lui CFR Cluj, eliminată din Cupa Spaniei

Adversara CFR-ului în 16-imile Europa League, FC Sevilla a fost eliminată surprinzător din Cupa Spaniei de a 10-a clasată din liga secundă, Mirandes, care s-a impus cu 3-1.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 7 și au făcut 2-0 în minutul 30, deși andaluzii au aliniat un prim unsprezece din care nu au lipsit majoritatea tiularilor obișnuiți.

Nemulțumit, antrenorul Julen Lopetegui a schimbat trei jucători la pauză, însă fără efect-Mirandes a ratat un penalty și a marcat spre final pentru 3-0. Nolito a înscris golul de onoare al Sevillei în minutele de prelungire.

CFR Cluj va primi vizita echipei spaniole pe 20 februarie, în prima manșă a 16-imilor Europa League, iar returul este programat o săptămână mai târziu.