FC Liverpool – Manchester City 4-3

FC Liverpool i-a administrat lui Manchester City prima înfrângere a sezonului în Premier League, în etapa a 23-a.
Oxlade Chamberlain a deschis scourl încă din minutul 9 pentru cormorani dar Sane a egalat înainte de pauză. Roberto Firmino a făcut 2-1 în minutul 59 iar următoarele 8 minute Mane și Salah au dus scorul la 4-1. Finalul a fost interesant – Bernardo Silva a redus diferența iar Gundogan le-a dat emoții fanilor după ce a făcut 3-4 în minutul 91.
Manchester City are 15 puncte avans în fruntea clasamentului, dar Manchester United poate reduce diferența, va juca diseară cu Stoke. Liverpool și Chelsea împart locul al 3-lea. Să mai spunem că Arsenal a fost învinsă de Bournemouth, cu 2-1 și este pe locul al 6-lea.