FC Botosani – Dinamo 3-2

La pauza a fost 1-1 : Fulop a deschis scorul iar Alexe a egalat din penalty. Ngadeu a facut 2-1 pentru Botosani dupa ce dinamovistul Fai a fost eliminat. Ulterior si Barboianu a primit al doilea galben dar, 9 contra 11 , Gavrila a egalat. Ngankam a stabilit scorul final in minutul 90. Este prima infrangere a lui Dinamo in acest sezon.

Tot aseara, Rapid a trecut cu 2-1 de U Cluj, golul victoriei fiind marcat de Calin la ultima faza a meciului, in al 3-lea minut de prelungiri. Suporterii giulesteni i-au cerut demisia antrenorului Ionel Ganea, care va fi prezent diseara in studioul Europa FM, invitat de Ovidiu Ioanitoaia in emisiunea Tribuna Zero de la ora 21. Sa mai spunem ca pe banca lui U Cluj a debutat George Ogararu.

In fine, nou promovatele CSMS Iasi si ASA Tg Mures au remizat 2-2 dar oaspetii au marcat toate golurile, doua in proprie poarta.