Confidenţialitate


EURO 2016: UEFA anunță măsuri dure pentru echipele ai căror fotbaliști sunt găsiți dopați


EURO 2016: UEFA anunță măsuri dure pentru echipele ai căror fotbaliști sunt găsiți dopați

A mai rămas doar o zi până la startul Campionatului European de Fotbal din acest an, iar Franța și oficialii UEFA fac ultimele pregătiri.

Forul european de fotbal a anunțat măsuri dure împotriva jucătorilor care sunt găsiți dopați.

Pentru competiția din acest an s-au luat și măsuri speciale de securitate.  De altfel, unul dintre jucătorii Germaniei, a anunțat că își va lăsa familia acasă de teama atacurilor teroriste.

Dincolo de euforia care i-a cuprins pe fanii naționalelor care participă la Euro, UEFA își face propriile planuri.

Echipele riscă să fie suspendate dacă mai mult de 2 jucători vor fi găsiți dopați.

Vom continua controalele și între partide, la antrenamente sau la hoteluri, dacă informațiile noastre ne vor face să acționăm“, a spus șeful Comisiei medicale și antidoping a forului european.

Pe de altă parte, internaționalul german Jerome Boateng a anunțat că nu-și va lăsa copiii să meargă la Euro, de teama atacurilor teroriste.

UEFA-EURO-2016-official-logo-stirileeuropafm.ro-ALB

Franța-România, meciul care deschide EURO 2016

Milioane de români așteaptă partida de deschidere dintre țara gazdă Franța și România.

Tricolorii nu au mai învins Franța de 44 de ani.   Bilanțul general este de trei victorii ale României, cinci egaluri și opt victorii ale Franței, cu un golaveraj de 15-21.

Meciul se joacă pe Stade de France – stadion care s-ar putea să fie plin la ora partidei.  Ieri, pe site-ul oficial mai erau disponibile doar câteva sute de bilete.

Arena din Saint Dennis este piesa de rezistenţă a Franţei în materie de stadioane.   Acolo va avea loc atât ceremonia de deschidere a EURO 2016, cât şi finala competiției.

Stadionul are o capacitate de 82.000 de locuri şi a costat 290 de milioane de euro.

 


Ultimele stiri
Ungaria: Viktor Orban anunță creșterea cu 11% a salariului minim în 2026 | AUDIO

Statele Unite permit tranzacţiile cu benzinăriile Lukoil din afara Rusiei până la sfârşitul lunii aprilie

Neamț: Autocamion cuprins de flăcări în mers, în comuna Pipirig | VIDEO

Diana Buzoianu exclude varianta demisiei după criza apei de la Paltinu: „În acest caz nu există nicio urmă…

Patru drone militare neidentificate au încercat să se apropie de avionul în care se afla Volodimir Zelenski |…

Cerealele din Europa, pline de substanțe chimice: Concentrațiile sunt de 100 de ori mai mari decât în apa…

București: Bărbat decedat după ce a fost lovit de o motocicletă în Pasajul Unirii

Ucraina acuză Rusia că trimite copii ucraineni din teritoriile ocupate în tabere de „reeducare” din Coreea de Nord…

Portretul lui Moș Nicolae: Cum îl descriu copiii și cum și-l amintesc adulții. Copil: „Cred că este invizibil”…

Nicușor Dan a trimis Parlamentului, pentru reexaminare, legea privind combaterea extremismului | AUDIO