Europa League: PAOK Salonik – MOL Vidi 0-2

Echipa lui Răzvan Lucescu a fost protagonista celei mai mari surprize a rundei de aseară din Europa League. Alin Toșca a fost titular în formația elenă.

Răzvan Marin a pasat decisiv la golul victoriei lui Standard Liege, 2-1 cu FC Krasnodar în minutul 93.

Ștefan Radu a fost și el integralist la Lazio, învingătoare cu 3-1 pe terenul finalistei ediției precedente, Olympique Marseille, care nu a câștigat până acum niciun meci și are șanse tot mai mici să iasă din grupa condusă cu maximum de puncte de Eintracht Frankfurt.

Cosmin Moți și Claudiu Keseru au obținut cu Ludogorets Razgrad o remiză în Cipru, 1-1 cu AEK Larnaka iar Andrei Ivan a jucat a doua repriză pentru Rapid Viena, surclasata de Villarreal, 5-0.

Scorul etapei a 3-a a fost realizat de o altă echipă spaniolă, FC Sevilla, 6-0 cu Akhisar Spor.

În cele mai interesante meciuri de aseară, AC Milan a pierdut acasă, 1-2 cu Betis Sevilla; FC Zurich a trecut cu 3-2 de Bayer Leverkussen; Besitkas a cedat la Istanbul, 2-4 cu Genk iar Arsenal s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Sporting Lisabona, a 11-a victorie consecutivă a tunarilor în toate competițiile.

Alături de londonezi mai au maximum de puncte în grupele Europa League Red Bull Salzburg, FC Zurich, Dinamo Zagreb, Chelsea și Eintracht Frankfurt.